Uutiskirje 2/21 (19.2.2021)

Hei!

Niin Jyrki kuin me apujoukot olemme kiitollisia ja yllättyneitä siitä avun määrästä, mitä olette kampanjaamme kohtaan osoittaneet. Olemme nyt päätyneet siihen, että auttamishalun organisoimiseksi on tärkeää perustaa yhdistys. Yhdistyksen kautta meidän on helpompi kanavoida toimintaamme, joka liittyy ensisijaisesti varainkeruuseen, viestintään ja vaikuttamiseen. Yhdistyksen tavoitteena on sekä tukea Jyrkiä akuutissa tilanteessaan että luoda rakenteita, joiden kautta Jyrkin elämäntyön jatkuvuus voidaan varmistaa.

Yhdistys järjestää lähiaikoina ainakin webinaari-sarjan sekä julkaisee Jyrkin kirjallista tuotantoa. Tarvitsemme kiireesti vapaaehtoisia, joilla on osaamista webinaarien järjestämisestä tai pienen verkkokaupan logistiikan hoitamisesta. Mikäli Jyrkin teksteille ei löydy kaupallista kustantajaa, myös taittoapu olisi tarpeen. Jos sinulla on osaamista näissä asioissa ja haluat auttaa, laita viestiä osoitteeseen autajyrkia@gmail.com.

Jyrki tulee jatkossa kertomaan kuulumisensa ensin tässä uutiskirjeessä ja vasta sitten Uuden Suomen blogissaan.

Jyrkin tukikampanjan puolesta

Ari Heljakka

Johanna Kohvakka

Kirsi Koskelin

Jari J. Marjanen

Jani Moliis

Kirjoita kommentti

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *